Ljubljana
MGML

Razstave

Na ogled
Keiko Miyazaki
Keiko Miyazaki Ljubezen ne plačuje najemnine
1. 4. 2025–11. 5. 2025

Večmedijska postavitev v Celju živeče japonske umetnice Keiko Miyazaki (1978) skozi osebno zgodbo prikazuje kompleksno prepletanje niti ljubezni in intimnih odnosov, vzpostavljanje partnerstva in družine v zahtevnih pogojih sodobnega potrošništva ter družbo, ki časti večno mladost in lepoto.

Napovedujemo
Svetlobna gverila: Motnje
Svetlobna gverila: Motnje
23. 5. 2025–24. 8. 2025

Osrednja razstava Festivala Svetlobna gverila je eden najbolj obiskanih razstavnih projektov Galerije Vžigalica. Že 19. edicija festivala s serijo svetlobnih postavitev na temo Motnje zavzema površine v neposredni okolici naše galerije ter druge lokacije po Ljubljani. Posebej za razstavo v Vžigalici so svetlobne instalacije ustvarili Annti Kulmala, Ida Hiršenfelder, Nika Erjavec, ::vtol:: in Laura Adel.

Pretekle razstave

Manca Juvan
Manca JuvanDolina
4. 2. 2025–16. 3. 2025
Mednarodno priznana in nagrajena fotografinja, fotoreporterka in videodokumentaristka Manca Juvan (1981) se v Galeriji Vžigalica predstavlja z dokumentarno-umetniško razstavo Dolina. Ta raziskuje vpliv industrializacije in industrijskega onesnaževanja v srednji Soški dolini v širšem kontekstu vsakdanjega življenja in lepote narave.
John Fekner
John FeknerSamo John ... in tako naprej
10. 12. 2024–19. 1. 2025
John Fekner velja za enega najbolj »znanih-neznanih« umetnikov, ki so delovali v New Yorku konec sedemdesetih in v osemdesetih letih 20. stoletja. Bil je del tedanje živahne umetniške scene in je razstavljal z Donom Leichtom, Keithom Haringom, Davidom Wojnarowiczem, Jenny Holzer in drugimi. Feknerjeva retrospektivno-dokumentarna razstava v Galeriji Vžigalica je prva samostojna predstavitev njegove umetnosti v javni instituciji, ki, zanimivo, leži nedaleč od kraja rojstva umetnikovega očeta Ivana Feknerja na Karlovški ulici v Ljubljani leta 1909.
Matej Stupica
Matej StupicaToplice
26. 9. 2024–17. 11. 2024
Razstava Toplice združuje več perspektiv, temelječih na umetniških praksah Mateja Stupice (1987), interdisciplinarnega umetnika in ilustratorja, ki je v format samostojne razstave vključil več soustvarjalcev. Osredotoča se na večplastnost pomenov skozi odnos med podobo in zvokom, pri čemer pomemben vidik predstavlja odsotnost človeka v galerijskem prostoru, ki ga zasedajo zvočni in vizualni elementi. Brati jo gre skozi preplet več enakovrednih medijev: samega galerijskega prostora, obrazstavne zloženke, risb, objektov, videov, zvoka ter besedil.
Svetlobna gverila: Transformacije
Vabljeni, da si še do 1. septembra v Galeriji Vžigalica ogledate osrednjo festivalsko razstavo!
Svetlobna gverila: Transformacije
24. 5. 2024–1. 9. 2024
Svetlobna gverila je letos uradno stopila v obdobje odraslosti – z 18. edicijo festivala, posvečenega umetniškemu raziskovanju medija svetlobe, ki velja za edinstveno manifestacijo tega tipa v tukajšnjem prostoru. Letošnja naslovna tema so Transformacije; izbrana dela reflektirajo različne vidike sprememb in preobrazb, ki smo jim priča v našem okolju oziroma v naših življenjih. 
Tubolje
Ljubljana se klanja Sloveniji VIII
Tubolje
9. 4. 2024–12. 5. 2024
Osma edicija razstavnega cikla Ljubljana se klanja Sloveniji se je podala v Zasavje. V sklopu razstave z večplastnim naslovom Tubolje razkrivamo umetniški potencial in kulturne vplive lokalnih revirjev skozi dela Borisa Beje, Đejmi Hadrović, Maše Jazbec, Matica Kosa, Milana Razborška in Ulle Žibert.
The Miha Artnak
The Miha ArtnakLast
13. 2. 2024–24. 3. 2024
Razstava Last umetnika in oblikovalca The Mihe Artnaka skuša na novo opredeliti naše razumevanje lastništva in lastnine z uvedbo inovativnih konceptov (ne)lastništva in javne zasebne lastnine. Sedem umetniških del izziva naše običajne predstave o umetnosti ter z uporabo sodobne tehnologije in različnih storitev naslavlja lastnino, avtorstvo in avtentičnost. 

Ostanite z nami v stiku!

Bodite obveščeni o razstavah in dogodkih, ki jih pripravljamo v Muzeju in galerijah mesta Ljubljane.

Prijavite se