Akademski slikar Jurij Kalan se prvič predstavlja s svojimi deli v Mestni galeriji Ljubljana, hkrati pa bo to njegova doslej najobsežnejša predstavitev. Umetnik predstavljata zelo visok likovni nivo v sodobni likovni umetnosti, njegov dosedanji opus je zelo obsežen ter večinoma posvečen figuraliki.
Slovenski vizualni umetnik, ki deluje na presečišču slikarstva, konceptualne umetnosti in novih medijev predstavlja na tokratni pregledni razstavi risbe in slike predvsem z motivom človeškega nosu in živalskega kljuna. Nekatera dela s podobami človeškega in živalskega telesa so v času ustvarjalnega procesa (od leta nastanka 1994 do danes) dopolnjena z novimi oblikami in se na posameznih delih pogosto pojavljajo tudi prikrita v potezah na motivih. izboklini...
V New Yorku živeča dokumentarna fotografinja Susan Meiselas, članica prestižnega fotografskega združenja Magnum Photos od leta 1976, ustvarja dela, ki sprožajo provokativna vprašanja o dokumentarni praksi ter odnosu med fotografom in subjektom. Razstava Mediacije poudarja njeno edinstveno delovno metodo, ki združuje fotografijo, video, zvok in instalacijo ter raziskuje različne časovne lestvice in konflikte, od osebnih do geopolitičnih.
Bežigrajska galerija 1 vse od leta 1980 vsako leto pripravlja razstavo Od skice do lutke, na kateri predstavlja umetnost lutkarstva in njene ustvarjalce, ki so povečini svoj ustvarjalni opus posvetili lutkarstvu ter likovnemu ustvarjanju za najmlajše.
Spoznajte rimsko preteklosti našega mesta skozi doživetja v novi sezoni Emone!
Ob obeleževanju 110. obletnice rojstva arhitekta Vlasta Kopača, Plečnikovega študenta in sodelavca, ki jo obeležujemo v letošnjem letu, razstava osvetljuje vsestranskost delovanja tega prevečkrat prezrtega arhitekta na mnogih področjih, od arhitekture do spomeniškega varstva, od gorništva do grafičnega oblikovanja.
Razstava 158 risb Otona Župančiča, ki kažejo, da je bilo za enega naših največjih poetov vizualno izražanje enako pomembna notranja nuja kot pisanje.
Arheološki park Emona z 2000 let starimi ostanki rimske kolonije Emone je danes del središča Ljubljane. Park je nastajal od tridesetih let 20. stoletja naprej. Ob zadnji prenovi, pred desetimi leti, smo se odločili emonske ostanke zavarovati in hkrati oživiti tako, da mednje z bogatim programom povabimo ljudi. Tam, kjer so prej samevali zidovi, danes ustvarjamo, se učimo in uživamo.
V ljubljanskem Argentinskem parku, med Štefanovo in Puharjevo ulico, so julija in avgusta 2022 ob obnovi vročevodnega omrežja na tem območju potekale arheološke raziskave. Odkrile so del severnega grobišča rimske Emone, ki se je razprostiralo vzdolž ceste proti Celeji (današnjemu Celju).
Spoznajte zgodovino Ljubljane, njen pomemben geostrateški položaj ter izjemne dogodke od prazgodovine do 20. stoletja. Ob prelomnicah, cesarjih in kraljih ter predsednikih, se na razstavi srečajte tudi z vsakdanjim življenjem v mestu in običajnimi ljudmi, ki so v mestu bivali in v njem pustili svoj pečat.
Nekdanji dom znamenitega ljubljanskega župana Ivana Hribarja v Rožni dolini nudi vpogled v življenje slovenske meščanske družine z začetka 20. stoletja.
Ivan Cankar, slovenski pisatelj, dramatik in esejist, ki se je leta 1876 rodil na Vrhniki, je kar nekaj let svojega življenja preživel v Ljubljani. Ko se je z Dunaja vrnil v Ljubljano, je svoj dom našel na Rožniku, ki je danes del krajinskega parka Tivoli, Rožnik in Šišenski hrib.
Novice
Na tridnevnem glasbenem festivalu sodobne glasbe, se bodo med 24. in 26. oktobrom 2023 (ob 19. uri), predstavili Marko Zorec trio, Saeta 45 let in Širomin
Petčlanska strokovna komisija javnega poziva Z zavoja v zid je izbirala med predlogi 136 avtorjev in avtoric, prispelimi na mednarodni poziv za mural in za zmagovalca razglasila nemškega uličnega umetnika Krashkida iz Hamburga.
Petčlanska strokovna komisija javnega poziva Z zavoja v zid je izbirala med predlogi 136 avtorjev in avtoric, prispelimi na mednarodni poziv za mural in za zmagovalca razglasila nemškega uličnega umetnika Krashkida iz Hamburga.
Festival za tretje življenjsko obdobje je največja prireditev za starejše v Evropi, ki se mu s tremi brezplačnimi programi pridružujemo v Plečnikovi hiši, Galeriji Vžigalica, Galeriji Jakopič in Mestnem muzeju Ljubljana.
Muzejske zbirke so nastale zaradi potrebe po organizaciji in kategorizaciji sveta, pri čemer so poskušale združiti (pogosto) nezdružljive in raznolike prakse ter spomine v skladno pripoved.
V Galeriji Jakopič si prizadevamo za večjo dostopnost in sprejemanje raznolikega občinstva. Obiskovalcem želimo ponuditi čim širši spekter umetniških doživetij, ki širijo naše dojemanje sveta. Zato smo z veseljem sprejeli priložnost za sodelovanje v kampanji, namenjeni ozaveščanju o barvni slepoti, ...