M_oder
Naj vaše raziskovalno delo postane dobra zgodba! Mi vam pomagamo pri razvoju veščin učinkovite javne predstavitve, vi pa rezultate svojega znanstvenega dela predstavite na javnem predavanju v muzeju.
Naj vaše raziskovalno delo postane dobra zgodba! Mi vam pomagamo pri razvoju veščin učinkovite javne predstavitve, vi pa rezultate svojega znanstvenega dela predstavite na javnem predavanju v muzeju.
©Andrej Peunik/MGML
©Katarina Rojc
Oblikujte svojo pisavo po navdihu zgodovinskih pisav! Pridružite se nam na enodnevnih ali večdnevnih delavnicah.
V umetnosti pisanja se boste urili s strokovno pomočjo Kaligrafskega studia Katarina.
Nova stalna razstava Ljubljana. Zgodovina. Mesto. prinaša nove stalne programe. Pridružite se nam na delavnici izdelave družinskega drevesa za odrasle.
©Andrej Peunik/MGML
Študenti družboslovnih in humanističnih študijev, ki bi se radi seznanili z delom v muzeju in galerijah, vljudno vabljeni v študijsko skupino Muzej od blizu. Študijska skupina skozi različne metode dela spoznava delovanje muzeja.
Študijsko leto 2021/2022
'Ko smo bili mi mladi, je bilo res vse drugače!' ... Mestni muzej Ljubljana in Ljubljančani je program, ki navdušuje že skoraj dve desetletji! Nastal je ob sodelovanju z Univerzo za tretje življenjsko obdobje, potem pa je rasel in se širil po svoje. Letos razpisujemo novo skupino, v katero vabimo vse, ki si želijo pripovedovati in med sabo deliti zgodbe iz svoje skrinje osebnih spominov.
©Andrej Peunik/MGML
©Andrej Peunik/MGML
Se zanimate za preteklost našega glavnega mesta? Se vas je zgodovina Ljubljane dotaknila? Delite z nami svojo zgodbo! Od oktobra do konca maja se bomo ob četrtkih od 10. do 11. ure družili v Mestnem muzeju Ljubljana, delili svoje znanje in zanimanja, pa tudi organizirali vodstva po muzejskih zbirkah in razstavah v okviru MGML in, po dogovoru, drugod.
Tistim, ki idejo fotografije nosijo v svojem pogledu na svet, ponuja možnost, da se kot občutljivi posamezniki od blizu soočijo s poslanstvi, ki jih ta medij uresničuje. Program uvaja pristope k fotografiranju in širjenju sporočilnosti fotografije, ki bolj kot na tehnični dovršenosti opreme in veščini temeljijo na urjenju očesa in osebnosti fotografa.
©Metod Blejec
Večina izmed nas rada kaj dobrega poje in popije. Pa se med obedom tudi kdaj vprašamo, kaj vse nam o naši preteklosti lahko pove hrana, ki jo imamo na krožniku in pijača, ki jo spremlja? Ste kdaj pomislili, da nas lahko do vzrokov za tradicionalne konflikte med Irci in Angleži pripelje krompir? In kako sta povezana rum ter suženjstvo v Ameriki?
Če si želite na zgodovino pogledati s prehranskega zornega kota, vas vabimo v novo študijsko skupino za odrasle, kjer bo strokovnjak svojega področja - dr. Marko Prpič - z nami delil bogato znanje o presenetljivih povezavah med zgodovino človeštva in hrano ter pijačo, nujnima sestavinama naših življenj.