Novice: Mestni muzej Ljubljana
Razstavni program Mestnega muzeja v letu 2021
Obvestilo imetnikom darilnih bonov
Drugačen in izviren način obdarovanja
... o zanimivem odkritju umetnice, ki je zaradi imena (Fredy) do nedavnega veljala za umetnika.
Pri založbi ZRC SAZU je izšla interdisciplinarno zasnovana monografija o Turjaškem gradu kot eni najpomembnejših in najbolj prepoznavnih grajskih arhitektur v slovenskem prostoru pa tudi v širši regiji. Med razpravami je tudi besedilo muzejske svetnice iz Mestnega muzeja, dr. ...
Naša virtualna torkova srečanja na Muzejski SCENI
Publikacija povzema izhodišča, metode in cilje razvoja Centra Rog, javnega kreativnega stičišča, ki ga Mestna občina Ljubljana načrtuje v središču mesta. Pomembno orodje tega načrtovanja je RogLab, ob Ljubljanici delujoči izdelovalni laboratorij, ki deluje v okviru Muzeja in galerij mesta ...
Kul novice EPK 2025
Prisluhnite simpozistom, ki govorijo o dogodkih, stanjih in procesih, novih odkritjih ter razmislekih, ki osvetljujejo zgodovino Ljubljane in Kranjske v zgodnjem novem veku.
Slovenski muzeji in galerije tudi v teh čudnih časih ne mirujemo.
Nagradna aktivacija v času Tedna mobilnosti
Izberi čistejši način prevoza! (Že koliščarji so ga poznali)
Muzejsko-gledališki projekt za mlade od 9 do 14 let
Kaj pravijo rezultati prve slovenske celovite ankete o ključnih vidikih za obiskovanje kulturnih dogodkov po delni sprostitvi ukrepov za preprečevanje širitve virusa COVID-19?
Dediščina Emone se povezuje z dediščino obdonavskih provinc nekdanjega rimskega imperija.
5 tednov, 5 ugank iz zgodovine Ljubljane v 5 korakih. In prav vsaka uganka prinaša prikupne nagrade!
Pred 2000 leti je varoval Emono, danes je okras in ponos Ljubljane.
Zdaj je čas za svetovne znamenitosti doma!
Polurna vodstva, arheološki izleti, ure s kustosi, vodniki in delavnice za družine, svetovne znamenitosti ter sladke pite in dišeča kava.
Živimo v nenavadnih časih, ko se solidarno držimo proč drug od drugega, da bi se kmalu lahko zopet družili. Tudi ta čas pa plete niti, ki nas povezujejo med seboj in z našo lastno preteklostjo. Hiter tempo vsakdana se je ...
Organizatorji kulturnih dogodkov smo se v preteklih mesecih ob pojavu in širitvi novega korona virusa znašli v nezavidljivem položaju.
V soboto, 20. junija, od 18:00 pa vse do polnoči vstopite skozi široko odprta vrata našega muzeja in galerij ter doživite bogato kulturno doživetje!
10. junija praznujemo svetovni dan art nouveauja - nove umetnosti, ki je na prelomu 19. in 20. stoletja spremenila podobo mest v Evropi in tudi izven nje. Na ta dan sta umrla Antoni Gaudi in Ődön Lechner, dva izmed ...
Prisluhnite podkastu na Prvem programu Radia Slovenije.
Nepozaben počitniški teden razigrane zgodovine in razposajene umetnosti za otroke od 6 do 10 let!
Video predavanje ob Sejemu akademske knjige Liber.ac
Kaj vemo o 100 let stari maketi Emone in kako je nastal mozaik čebelic.
Vozove z lesenimi kolesi, ki zelo spominjajo na najdbo iz Ljubljanskega barja so še pred 100 leti uporabljali na Sardiniji!
Del rimskega imperija je v poznem 2. stoletju prizadela kuga, ki je pustošila tudi v koloniji Emoni. Bolezen, ki se je začela okoli leta 165 našega štetja, je bila v resnici verjetno pandemija črnih koz.
Na spodnja vprašanja odgovarjajte z mislimi na čas, ki smo ga živeli pred koronavirusom. Ali z idejami, kaj vse bomo spet lahko počeli, ko bo #ostanidoma samoizolacije konec.
Bližje ko smo današnjim časom, bolj so tudi zgodovinski recepti podobni našim.
Vzporednice iz zgodovine
Reka Ljubljanica je bila v novoveški Ljubljani pomembna trasnportna pot, pristaniško delo na bregovih Ljubljanice pa težaško opravilo, ki je zahtevalo kaloričen obrok.
Zaradi cvetoče trgovine in tovorništva je Ljubljana srednjega veka postala pomembno trgovsko središče, kamor je pripotovala tudi bolj eksotična hrana.
Selimo se na splet in v zasneženo Ljubljano izpred 91 let.
Čas rimske Emone je čas vpetosti današnjega ljubljanskega območja v takrat največjo državno tvorbo, rismki imperij, z vsemi političnimi, kulturnimi in kuharskimi dosežki.
Ker smo v teh dneh več doma in ker vam mogoče že zmanjkuje idej, kaj pripraviti za kosilo ali večerjo.
Kdo smo Muzej v malem in kaj je naš Kab?net čudes.
Pobrskajte doma, pri babici, dedku, teti ali stricu in prinesite najbolj nenavaden, zanimiv in odbit predmet v Mestni muzej ter bodite del razstave Kab?net čudes!
Preverite pester program v Muzeju in galerijah mesta Ljubljane in preživite kulturni praznik v naši družbi!
Odpri vrata kabineta čudes in ugotovi, kako bi najverjetneje izgledalo tvoje življenje, če bi se rodil pred 300 leti ... Zelo drugače!
Vse skupaj se je začelo z odkrivanjem resnice o mitičnem popotovanju grških junakov.
Si komunikativna oseba, ki neguje slovenski jezik, poleg tega pa govoriš tudi kakšen tuj jezik? Imaš izkušnje z delom z otroki in ti ustvarjalne delavnice niso tuje? Te veseli delo s starejšimi?